GOPS
w Starych Babicach
ul. Rynek 21
05-082 Stare Babice
tel./fax. 22 722 90 11


gops@stare-babice.waw.pl

| Start | Aktualności | Promocja zdrowia | Galerie | Kontakt |
Dzisiaj jest wtorek 19 czerwca 2018 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

 

gops-inc

MENU


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Untitled Document

Babickie Spotkanie Opłatkowe Seniorów 2013

19 stycznia w Szkole Podstawowej w Starych Babicach odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez gminę dla Seniorów.

Uczestniczyli w nim m.in.: Starosta PWZ Jan Żychliński, Z-ca Wójta Gminy Marcin Zając, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Kuncewicz, Dyrektor PCPR Barbara Gębala, Kierownik GOPS Alicja Napurka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Babicach Dorota Smolińska, Dyrektor Przedszkola Bożenna Pyć, radni, prezesi stowarzyszeń, wolontariusze i wielu innych gości. Za stołami zasiadło ok. 150 seniorów.


Spotkanie wypełniły miłe życzenia noworoczne, a także występy artystyczne. Dla dziadków wystąpiły babickie przedszkolaki, zaśpiewały również gminne chóry "Sami Swoi" i "Babiczanie". Po raz pierwszy na scenie zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiciele Klubu Seniora "Nadzieja" razem z prowadzącym Bogdanem Zubkowiczem.

Nie zabrakło również poezji w wykonaniu babickich nauczycielek: Izabelli Kurowskiej Brandenburskiej i Moniki Adamczyk. Gościnnie wystąpił Klub Seniora z Izabelina z prowadzącą Panią Lilianą Żółtowską. Występy zakończył koncert na harmonijce ustnej w wykonaniu Antoniego Adamskiego.

Ponieważ rok 2013 to wyjątkowy rok dla gminy - Obchody 700-lecia Babic, będzie w nim dużo podsumowań, refleksji. Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe Seniorów stało się także okazją do złożenia podziękowań za wieloletnie zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu różnych przedsięwzięć organizowanych przez Gminę dla Seniorów. Kilkanaście osób otrzymało pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami, z podpisem Wójta Gminy Stare Babice.

Przy organizacji Spotkań Opłatkowych dla Seniorów od wielu lat swoją pomocą zawsze służą pracownicy Przedszkola w Starych Babicach, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wolontariusze działający przy GOPS. Już drugi rok organizację Spotkania Opłatkowego Seniorów wspiera także wspaniała, młoda grupa Wolontariuszy z I Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych pod czujnym okiem Pani Hanny Domańskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, aby życie Seniorów stawało się łatwiejsze i bardziej barwne.

Kamil Malinowski

Zobacz relację fotograficzną w GALERII


 

 

 


 
 

PRZYDATNE LINKI


Gmina Stare Babice

BIP UG Stare Babice

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Urząd Pracy w Błoniu

Pańśtwowy Fundusz Rehabilitacji Niepełnosprawnych

Mazowiecki Urz¹d Wojewódzki

Gazeta Babicka

 

Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach 2016;    webmaster