GOPS
w Starych Babicach
ul. Rynek 21
05-082 Stare Babice
tel./fax. 22 722 90 11


gops@stare-babice.waw.pl

| Start | Aktualności | Promocja zdrowia | Galerie | Kontakt |
Dzisiaj jest wtorek 19 czerwca 2018 r. imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

 

gops-inc

MENU


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

aktualnosci

10.12.2014

I Gala Wolontariatu

5 grudnia 2014 r., po raz pierwszy w historii babickiej gminy, przyznano tytuł „Wolontariusza Roku”. Podczas gali w gimnazjum w Koczargach Starych to prestiżowe wyróżnienie otrzymały Wanda Śladowska i Paulina Chmura.

Data przyznania tytułu „Wolontariusza Roku” nie jest przypadkowa. 5 grudnia przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest wyrażenie uznania wszystkim Ludziom Dobrej Woli – za ich trud, czas i umiejętności poświęcone na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego, za wspieranie inicjatyw pokojowych i niesienie pomocy humanitarnej na całym świecie. Babicka Gala Wolontariatu wpisuje się w tę ideę.

W tym roku gala odbyła się po raz pierwszy. Poprzedził ją konkurs, w którym każdy mógł wytypować kandydata do tytułu Wolontariusza Roku z naszego terenu – z grona dorosłych i młodzieży. Spośród zgłoszonych kandydatur Kapituła Konkursu, której przewodniczył Z-ca Wójta Marcin Zając, wybrała dwie osoby: Wandę Śladowską i Paulinę Chmurę. Podczas grudniowej gali Przewodniczący Kapituły przedstawił zasługi obu laureatek.

Wanda Śladowska była jedną z pierwszych wolontariuszek w babickiej gminie. Swoją działalność zaczęła od wspierania osób starszych, samotnych, schorowanych, odwiedzając je w miejscu zamieszkania i w Domu Pomocy Społecznej w Starych Babicach. Od chwili powstania Klubu Seniora „Nadzieja” bardzo aktywnie w nim działa, dbając o dobrą atmosferę każdego spotkania. Chętnie uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych, zbiera odzież w dobrym stanie i maskotki i przekazuje potrzebującym (m.in. rodzinie wielodzietnej, której pomaga od lat). Niesienie pomocy przez Panią Wandę to najpiękniejszy wyraz szacunku i miłości dla drugiego, będącego w potrzebie człowieka.

Paulina Chmura jest uczennicą III klasy gimnazjum w Koczargach Starych. Od 2011 r. angażuje się w działania wolontariatu, prowadzone na terenie gminy, organizowane przez gimnazjum i Stowarzyszenie Odkrywamy Świat. Włączyła się w przygotowania wernisaży szkolnych i Pikniku Naukowego, wspomagała uczestników Biegów Przełajowych i osoby niepełnosprawne podczas Półmaratonu Warszawskiego, „Biegu na TAK!”. Pracuje też w ramach Stowarzyszenia Misji Afrykańskich i służy pomocą babickim seniorom podczas spotkania opłatkowego. Przygotowuje materiały na akcje charytatywne i kiermasze, z których dochód jest w części przeznaczony na wsparcie potrzebujących. Paulina ma zawsze otwarte serce, a praca wolontariuszki jest dla niej prawdziwą przyjemnością.

Obie laureatki otrzymały puchary, dyplomy i gratulacje od Wójta Gminy Krzysztofa Turka i jego Z-cy Marcina Zająca. Dziękując za wyróżnienie, nie ukrywały zaskoczenia i wzruszenia.

 

Podczas gali podziękowania za pracę społeczną na naszym terenie otrzymali także:
Mikołaj Brzykcy, Aleksandra Dębska, Ewelina Dobek, Hanna Domańska, Agnieszka Dzierzkowska, Marta Gołębiewska, Lidia Ignatowska, Marzena Jakutowicz, Anna Lipińska, Bożena Marczak, Marta Michrowska, Alicja Napurka, Katarzyna Ołtarzewska, Agnieszka Starosz, Sławomir Sumka, Martyna Szczęsna, Anna Szelenbaum, Martyna Wawrzyniecka, Zofia Wiśniewska, Izabela Wrzesień, Marii Cler Zawadzka, Teresa Zduńczyk
.

I Gala Wolontariatu miała bogaty program i ciekawą oprawę artystyczną.

Całą uroczystość poprowadziła Hanna Domańska, Prezes Stowarzyszenia Odkrywamy Świat. O działalności dobroczynnej w babickiej gminie mówiły oprócz Pani Hanny także: Alicja Napurka (Kierownik GOPS), Bożena Marczak (Koordynator Wolontariatu w GOPS), Marzena Jakutowicz (liderka „Szlachetnej Paczki” Stare Babice).

FOTOGALERIA

K. Gwarek
Fot. M. Łada, K. Malinowski


więcej aktualności :

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI


 

PRZYDATNE LINKI


Gmina Stare Babice

BIP UG Stare Babice

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Urząd Pracy w Błoniu

Pańśtwowy Fundusz Rehabilitacji Niepełnosprawnych

Mazowiecki Urz¹d Wojewódzki

Gazeta Babicka

 

Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach 2016;    webmaster